Har virksomheten din kontroll på dataene som skaper verdi – samtidig som kravene til deling, sikkerhet og ansvar skjerpes?
Data er en sentral drivkraft i dagens forretningsmodeller, men kompleksiteten øker i skjæringspunktet mellom teknologi, regelverk og risiko.
Thommessen inviterer til seminar og har med seg sikkerhetsspesialisten Sicra og teknologiselskapet Tidal. Sammen gir vi innsikt i hvordan virksomheter kan utnytte data kommersielt, samtidig som juridisk, regulatorisk og sikkerhetsmessig risiko håndteres og sikkerhet forankres i strategi og risikostyring.
Hva får du ut av å delta?
- Innsikt i kommersiell kontroll over data
Forstå hvem som har rettigheter til data generert i produkter, programvare og samarbeidsprosjekter, og hva som kreves for å sikre verdiskaping og kontroll.
- Forståelse av handlingsrommet i regelverket
Praktisk innsikt i hvordan regelverk som GDPR og Data Act påvirker databruk, og hvordan data kan utnyttes uten uakseptabel juridisk eller kommersiell risiko.
- Håndtering av risiko i leverandør- og verdikjeder
Hvordan identifisere og håndtere risiko i leverandør- og verdikjeder, sikre kontraktsstyring og etterlevelse, og redusere regulatorisk og operasjonell risiko.
- Slik går du fra regulering til reell sikkerhet
Stig Valderhaug, CEO i Sicra, viser hvordan krav som NIS2, DORA og sikkerhetsloven kan knyttes til virksomhetens faktiske risikobilde gjennom en helhetlig sikkerhetstilnærming.
- Erfaringer med datahåndtering i praksis
Kristian Blom, Customer Experience and Data Strategy Lead i Tidal, deler erfaringer med hvordan virksomheter jobber med data i praksis for å skape verdi, samtidig som kontroll, ansvar og etterlevelse ivaretas.
Seminaret avsluttes med en panelsamtale med foredragsholderne, der du får mulighet til å stille spørsmål direkte til ekspertene.
08.00–08.30 | Registrering og enkel servering |
|
08.30–08.45 | Hvem eier data? Magnus Hauge Greaker // Partner, Thommessen Hans Skarsten Røttingen // Managing Associate, Thommessen |
|
08.45–09.00 | Juridiske spilleregler for dataøkonomien Espen Werring // Partner, Thommessen Stian Fredrik Karlsen // Managing Associate, Thommessen |
|
09.00–09.15 | Sikkerhet i leverandørkjeder Lovise Dahl // Senior Associate, Thommessen Elin Ibsen Gustavsen // Specialist Advisor, Thommessen |
|
09.15–09.30 | Cybersikkerhet – fra regulering til reell sikkerhet Stig Valderhaug // CEO, Sicra |
|
09.30–09.45 | Datahåndtering i praksis Kristian Blom // Customer Experience and Data Strategy Lead, Tidal |
|